Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że masaż stemplami stosowano już w XIV wieku na Dalekim Wschodzie w Tajlandii, czyli kraju, gdzie masaż stanowił jeden z głównych sposobów na leczenie wielu schorzeń i dolegliwości.

Jak wygląda masaż stemplami?

Masaż stemplami wykonuje się z pomocą bawełnianych sakiewek wypełnionych ziołami oraz przyprawami. Tradycyjne stemple wypełniano na przykład kurkumą, trawą cytrynową, cynamonem, imbirem itd. W Indonezji natomiast używano ryżu, cytryny, goździków, pieprzu i innych. Współcześnie recepturę wzbogaca się także o różnego rodzaju algi, guaranę i inne zioła. Jak się to odbywa? Po przygotowaniu stempli moczy się je w wodzie, a następnie odpowiednio podgrzewa w parowniku, przez co uwalniają się zawarte w sakiewkach olejki eteryczne i aromaty, które wmasowuje się w ciało klienta.

Zalety masażu stemplami ziołowymi

Ten rodzaj masażu pozwala zwiększyć sprawność ruchową stawów oraz rozluźnić mięśnie. Co więcej, Masaż stemplami to skuteczna metoda, żeby zredukować ból, poprawić krążenie krwi i limfy. Zabieg ten w swoim efekcie pobudza cały organizm do regeneracji komórek. Mało tego, przyjemne i odprężające zapachy olejków eterycznych stymulują zmysły, co bezpośrednio przekłada się na większy relaks oraz umysłowe i cielesne odprężenie.

Kto szczególnie powinien się zainteresować masażem stemplami w Krakowie?

Masaż stemplami jest skutecznym rozwiązaniem dla wielu osób. Najbardziej zainteresować się nim powinny osoby narażone na zbyt duży stres oraz przemęczenie. Masaż stemplami pomoże także w przypadku klientów cierpiących na przewlekły ból i napięcie mięśniowe, otyłość i posiadających problem z cellulitem.

Przeciwwskazania podczas zabiegu

Masaż stemplami to bardzo skuteczny zabieg, jednak nie wszyscy powinni z niego korzystać. Mowa tutaj o kobietach w ciąży, a także osobach posiadających implanty silikonowe, cierpiących na choroby zakaźne i ostre stany zapalne, choroby skórne. Odradza się również korzystanie z masaży stemplami osobom o podwyższonej temperaturze ciała, posiadającym żylaki i świeże rany.