Ten rodzaj masażu to bardziej forma rehabilitacji, niż relaksu. Najczęściej na masażu leczniczym pojawiają się osoby ze skierowaniem od lekarza. Stosuje się go najczęściej w przypadku bólów kręgosłupa spowodowanych wadami postawy, siedzącym trybem życia czy przeciążeniami. Poleca się również stosowanie go w przypadku przewlekłych bóli mięśniowych. Masaż leczniczy będzie także koniecznością w przypadku rehabilitacji po złamaniach, skręceniach czy zwichnięciach. Zaleca się również skorzystanie z niego, kiedy dana osoba prowadzi leżący tryb życia,  co może powodować powstawanie odleżyn, przykurczów i innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Specjalistyczne podejście

Nasi specjaliści posiadają duże doświadczenie oraz kwalifikacje, żeby profesjonalnie wykonać masaż leczniczy w Krakowie. Ten rodzaj zabiegu nie powinien być bolesny dla klienta, dlatego w przypadku występowania bólu należy nas o tym niezwłocznie poinformować.

Gabinet masażu leczniczego na terenie Krakowa

Podczas masażu leczniczego w Krakowie zazwyczaj stosuje się podstawowe techniki, między innymi ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie, oklepywanie, głaskanie. Zależnie od indywidualnej sytuacji klienta wyróżnia się różne rodzaje masaży leczniczego.

Jest to na przykład masaż segmentarny, polegający na stosowaniu powyższych technik z uzupełnieniem o chwyt podłopatkowy i międzykolcowy.

Kolejną metodą jest masaż izometryczny. Wykonuje się go, kiedy pacjent cierpi np. na zanik mięśni. Składa się on z trzech etapów. Pierwszy polega na delikatnym rozcieraniu ciała, żeby przygotować je do dalszych części. W drugim etapie intensywnie ugniata się i oklepuje, natomiast ostatni etap wygląda podobnie jak pierwszy, a jego celem jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i rozluźnienie.

Leczniczy masaż punktowy

Inny rodzaj – masaż punktowy, jak sama nazwa wskazuje, ma działać na określone miejsca ciała. Wykonuje się go najczęściej dłońmi, kciukiem lub palcem wskazującym, rzadziej pałeczką lub główką szpilki.

Masz jakieś pytania? Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia odpowiedniej metody rehabilitacji i rejestracji. Oferujemy profesjonalne podejście i skuteczny masaż leczniczy w Krakowie.

Masaż klasyczny czas trwania zabiegu:
Masaż klasyczny jednej części ciała wynosi ok. 10-15 minut 
Masaż klasyczny całkowity osoby zdrowej ok. 45 minut, a u chorego 60 minut. 
Podstawową serią masaży jest 10 zabiegów wykonywanych codziennie, w przypadkach przewlekłych schorzeń można przedłużyć do 20 zabiegów stosowanych również codziennie, po których należy zrobić przerwę 10-14 dniową. Po przerwie można wykonywać masaże co drugi dzień albo dwa razy w tygodniu.
Przerwy w masażach są wskazane ze względu na objawy przyzwyczajenia mięśni na bodźce mechaniczne i mniejszą efektywność. 

Przygotowanie do masażu:
Pacjent powinien być masowany 2 godziny po posiłku.