Masaż bańską chińską to metoda znana już od bardzo dawna, a dokładniej od około 3000 lat! Mimo rozwoju medycyny, dalej korzysta się z tego sposobu.
Stosowano go głównie podczas leczenia astmy, nadciśnienia, problemów skórnych, a także w przypadku usuwania jadu groźnych zwierząt. Co ciekawe, Chińczycy swoimi bańkami leczyli także impotencję.

Historia masażu bańką chińską

Na początku bańki tworzono z poroża zwierząt lub bambusa. Do niedawna były też popularne wersje szklane, jednak dzisiaj korzysta się głównie z baniek wykonanych z gumy, ponieważ dają one więcej możliwości. Przede wszystkim można regulować poziom zassania tak, aby masaż nie był bolesny. Dzisiaj masaż bańką chińską w Krakowie nasi specjaliści przeprowadzają w celu leczenia stanów zapalnych mięśni oraz stawów. Kuracja skutecznie działa też przeciwko cellulitowi. Metoda ta bardzo dobrze wygładza skórę, polepsza ukrwienie tkanek. Co więcej, za pomocą masażu bańką chińską można pozbyć się niepotrzebnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu.

Kto powinien skorzystać z masażu bańką chińską?

Każdy może czerpać z masażu bańką chińską w Krakowie, jednak wyjątkowo poleca się skorzystanie z tego zabiegu osobom posiadającym cellulit, obrzęki limfatyczne, a także zwiotczałą skórę. Masaż bańką chińską dobrze zadziała także u ludzi o osłabionym układzie odpornościowym, a także cierpiącym na wysokie napięcie i bóle mięśni.

Przeciwwskazania podczas masażu bańką chińską

Warto wiedzieć, że masaż bańką chińską poza swoimi zbawiennymi efektami może działać na niekorzyść osób, które są w ciąży, przechodzą menstruację, posiadają żylaki czy wysoką temperaturę ciała. Zabiegowi nie powinny się poddawać również osoby chore na nowotwory, gruźlicę, wysiękowe zapalenie stawów, posiadające zaburzenia krzepliwości krwi, czy skazę naczyniową. Niebezpieczne jest stosowanie baniek chińskich u osób posiadających nieznanego pochodzenia obrzęki, zmiany skórne.